NL
Selecteer de gewenste taal
Nederlands
Deutsch
Deutsch
Home
Product
Hoe, wat en waarom? De verbeterde statistieken module.

Hoe, wat en waarom? De verbeterde statistieken module.

Manon
26 april 2024
Leestijd 3 min
Nieuwe statistiekenmodule

Ons Product en Engineering team bestaat op moment van schrijven uit zo’n 25 programmeurs die continu bezig zijn met het verder ontwikkelen van Booking Experts. Een van de meest recente afgeronde projecten is de vernieuwing van de statistieken module. We gaan over dit project in gesprek met Robin Meijer en Stefan Henzen, Operations Manager en Senior Software Engineer bij Booking Experts.


Wanneer en waarom zijn jullie begonnen met de ontwikkeling van dit project?

Stefan: ‘De oude statistieken werden iedere nacht uitgerekend en uitgedraaid, ongeacht of iemand ernaar keek. Dit werkte eerder prima, maar aangezien wij steeds meer parken aansloten werd dit bestand enorm groot en te zwaar om goed te functioneren. We zagen regelmatig terug dat het programma vastliep en dat de statistieken niet goed doorkwamen. Hier kregen we veel vragen over van gebruikers, dus dit moesten we verbeteren. Het was al vrij snel duidelijk dat we dit probleem zouden oplossen door de statistieken on-demand uit te rekenen. Dit had als bijkomend voordeel dat de statistieken real-time werden. De ontwikkeling startte dus eigenlijk niet als ontwikkelproject, maar meer als een quick fix. Gaandeweg zag ik echter meer kansen voor verbetering en ontwikkeling en uiteindelijk hebben we besloten de gehele statistieken module grondig aan te pakken en een officieel project te starten.

 

‘Doordat wij als bedrijf zijn gegroeid kon ons team groeien en hadden we nu de mogelijkheid om dit groots op te pakken. Op deze manier profiteren onze bestaande gebruikers ook rechtstreeks van onze groei.’

 

Toen we eenmaal hadden besloten dat we de statistieken wilden aanpakken en een project gingen starten, hebben we de juiste mensen bij elkaar gezocht om in kaart te brengen waar het eindresultaat aan moest voldoen. We zijn met Gido (Data Analist van Booking Boosters) en met Carlo (Head of Revenue) om tafel gegaan en hebben de feedback van onze gebruikers grondig beoordeeld om een beter inzicht te krijgen in de wensen van gebruikers. Welke data wil je zien als marketeer en aan welke filtermogelijkheden heb je behoefte als revenue manager?

 

Statistics — Report (1)
Statistics — Export
Statistics — Index Reports
Statistics — Distribution Details
Statistics — Dashboard (1)

De eerste reden om dit project op te starten was het realtime maken van de data, dat is dan ook meteen de grootste verandering in de backend. De statistieken zijn nu altijd up-to-date, op ieder moment van de dag. Daarnaast is er veel veranderd in de interface van de statistieken, zijn er diverse filtermogelijkheden toegevoegd en is de periodeselectie een stuk dynamischer geworden dan voorheen.’

 

‘Dit traject is dan ook een mooie samenwerking geweest tussen de meer ervaren Booking Experts en nieuwe jonge aanwinsten.’

 

Robin: ‘Die nieuwe periodeselectie was eigenlijk al een langverwachte wens binnen ons team. Doordat wij als bedrijf zijn gegroeid kon ons team groeien en hadden we nu de mogelijkheid om dit groots op te pakken. Op deze manier profiteren onze bestaande gebruikers ook rechtstreeks van onze groei, want de ontwikkelingen die wij doorvoeren zijn gunstig voor al onze gebruikers.

 

Kopie van 20240301-DickRuumpolFotografie-BookingExperts-LR-525 (2)

Voor onze collega Daniël was dit zijn eerste grote project binnen Booking Experts. Dit traject is dan ook een mooie samenwerking geweest tussen de meer ervaren Booking Experts en nieuwe jonge aanwinsten. Ook voor Carlo was dit een van zijn eerste projecten. Tijdens de beginfase van dit project was hij als consultant betrokken en later als vast teamlid. Met zijn kennis van de branche en revenue management heeft hij een adviserende rol gehad wat betreffende industry standard KPI’s zoals de average daily rate, RevPAR, gemiddelde huur/omzet per aanwezige gast en aantal verhuurde/onverhuurde objectnachten.’

 

Stefan: ‘Wij zijn ontzettend blij met het resultaat. De vernieuwing van de statistieken heeft meerdere voordelen opgeleverd, zoals de mogelijkheid om rapportages op te slaan, een groter gebruiksgemak en natuurlijk de realtime data. We blijven natuurlijk ontwikkelen en hebben dan ook zeker nog een aantal zaken in de pijplijn.’

 

Heb je vragen over onze statistieken of specifieke wensen? Neem dan contact op met ons Customer Success Team!

Gerelateerde content

Dit vind je misschien ook interessant

Koppelen met Booking Experts: dit is de vernieuwde API-documentatie

Met de lancering van de BEX App Store in 2021 is Booking Experts van een reserveringssysteem getransformeerd tot een...

Leestijd 4 min

Haal alles uit je PMS met onze thematrainigen.

Heb je een vraag over Booking Experts? Dan komt deze terecht bij het Customer Success Team. Door deze vragen te...

Leestijd 2 min